Hľadaj vozidlá

Polstoročie skúseností

Prečítajte si viac o príbehu našej značky

Nie je to o lacných autách, ale o prepracovanom systéme v zákulisí, za ktorým stoja desiatky rokov práce.

Payless Car Rental je na slovenskom trhu stále pomerne horúcou novinkou, ale stojí za ňou takmer polstoročie budovania značky a zveľaďovania služieb. Prečítajte si viac o príbehu značky Payless Car Rental, ktorá aj na Slovensku ponúka prenájom nadštandardne vybavených automobilov za ceny, ktorým ostatné autopožičovne konkurujú iba veľmi ťažko.

Autopožičovňa Payless Car Rental bola na Slovensku uvedená do prevádzky v júni 2018, pričom zámer značky vstúpiť na náš trh sa objavil ešte skôr. Značka u nás patrí pod skupinu United Group s 24-ročnou históriou, ako taká je pritom súčasťou jednej z najväčšej skupiny medzinárodných spoločností pre mobilitu a prenájom vozidiel s názvom Avis Budget Group. A tieto medzinárodné skúsenosti Payless Car Rental sú výrazne dlhšie.

Značka vstupovala na slovenský trh s vysokými ambíciami, čím reprezentovala celú medzinárodnú firemnú stratégiu. 


Všetko začalo vo Washingtone

V súčasnosti sa sídlo spoločnosti nachádza v meste  St. Petersburg na Floride, ale samotný vznik spoločnosti sa viaže na iné americké mesto, Spokane v štáte Washington.

Spoločnosť založil John Les Netterstron v roku 1971. Už samotný názov spoločnosti, Payless Car Rental, mal aj bez sloganov upozorňovať na cenovú dostupnosť prenájmov automobilov. Už vtedy bola na trhu s autopožičovňami silná konkurencia, tvoril ju najmä AVIS, ktorého história sa píše už od roku 1946 a Budget Rent a Car s vyše 60-ročnou tradíciou. Okrem nich sa o pozornosť zákazníkov snažili uchádzať ďalšie menšie či väčšie autopožičovne, medzi ktorými bolo potrebné vyniknúť. Dať priamo do názvu frázu „Platiť menej“ (pay less) sa ukázalo ako krok správnym smerom.

Payless Car Rental si v priebehu sedemdesiatych i osemdesiatych rokov razil cestu jedných z cenovo najvýhodnejších prenájmov v Spojených štátoch a nízke ceny dosahoval predovšetkým vďaka drastickej optimalizácii nákladov. Na rozdiel od mnohých iných autopožičovní Payless Car Rental neprevádzkoval pobočky priamo na letiskách, ale v ich blízkosti, čím sa významne znížili náklady na parkovanie nevyužitých vozidiel. Zákazníkom to vyhovovalo aj tak, pretože za niekoľko minút obetovaných cestou z letiska k autopožičovni ušetrili značné peniaze. V Spojených štátoch sa cenová kategória autopožičovne Payless Car Rental nazýva aj „deep-value segment“.

Počet pobočiek autopožičovní pod vedením Netterstrona rástol a do roku 1987 dosiahol magickú hranicu sto pobočiek. V rovnakom roku sa spoločnosti už darilo natoľko, že mohla kúpiť inú veľkú spoločnosť, americkú divíziu kanadskej spoločnosti Holiday Rent a Car. Jej akvizíciou sa Payless Car Rental dostal k významnej inovácií, ktorá doslovne zmenila celý trh s autopožičovňami - centralizovaný rezervačný systém.

V nasledujúcich rokoch nasledoval rozmach spoločnosti, ktorá si postupne vybudovala viac ako 167 pobočiek, no už nielen v Spojených štátoch, ale aj v Južnej Amerike a tiež v Európe. Nové pobočky vznikajú ako franšízy, kedy preberajú nielen vizuálnu identitu spoločnosti, ale aj jej know-how a metodiku starostlivosti o vozidlá. A tých je dnes viac ako desaťtisíc.

Payless Car Rental na Slovensku

Značka autopožičovní Payless Car Rental má v súčasnosti na Slovensku dve pobočky v Bratislave, aktívne pracuje na vytvorení pobočkovej siete po celej krajine.stiahnuť.png

Ponuka vozidiel je rozdelená do 4 základných kategórií - Economy, Compact, 9-seater a Van-N2. V kategórií Economy ponúka menšie vozidlá, vhodnejšie do mesta a na krátke trasy, nájdete tu napríklad Renault Clio od 13 € bez DPH na deň pri prenájme na osem a viac dní. Compact ponúka väčšie i komfortnejšie vozidlá. Na cesty s partiou si môžete vziať Renault Trafic z kategórie 9-seater, alebo si presťahovať nábytok s dodávkou Renault Master z kategórie VAN N2.

stiahnuť (1).pngstiahnuť (2).png

Vo vozovom parku nájdete len nadštandardne vybavené vozidlá. Vo výbave je tempomat, navigácia, klimatizácia a v prípade kategórie Compact Automatic aj automatická prevodovka.

Všetky motory sú úsporné a spĺňajú verejný záväzok, ktorý si slovenský Payless Car Rental stanovil ešte minulý rok: aktívne znižovať flotilové emisie oxidu uhličitého svojich vozidiel. Cieľ je dosiahnuť predpísaný európsky cieľ v podobe flotilového priemeru 95 g/km CO2, ktorý sa síce nevzťahuje na autopožičovne, ale Payless Car Rental k nemu aj tak pristupuje ako člen skupiny "United Group"