Hľadaj vozidlá

História

Viac ako 70 ročná tradícia nadštandardných služieb

Ako to celé začalo:

Písal sa rok 1946, keď bývalý vojenský pilot Warren Avis založil prvú spoločnosť poskytujúcu služby prenájmu automobilov. Prvá požičovňa sa nachádzala na letisku Willow Run v blízkosti mesta Detroit a už v roku 1953 sa otváralo prvé zastúpenie na starom kontinente. Rok 1963 sa stal debutovým pre jednu z najznámejších reklamných kampaní všetkých čias, „We Try Harder“. V roku 1972 prichádzajú prenájmy v reálnom čase, AVIS ako prvá autopožičovňa začína používať rezervačný a softvérový systém Wizard. 20 rokov po otvorení prvého európskeho zastúpenia sa z AVIS stáva líder prenájmov v Európe, Afrike a na Strednom východe, pričom dnes pôsobí v 172 krajinách sveta a ponúka viac ako 500-tisíc vozidiel.

 

Slovenský príbeh:

Príbeh AVIS na Slovensku má veľmi podobný príbeh, ako ten americký. Na začiatku bola veľká odvaha, snaha presadiť sa a neustály zápal budovať požičovňu so službami svetového formátu pre široké masy. Náš príbeh začína v roku 1995. Mali sme v malej lokálnej autopožičovni 45 starších vozidiel. V tom čase na Slovensku podnikali iba dve medzinárodné spoločnosti. Po získaní zastúpenia značky AVIS v medzinárodnom tendri sme začali pracovať na našom zaradení sa pod najväčšiu autopožičovňu na svete. Postupne sme zmenili flotilu vozidiel a najmä bolo ťažké zákazníkom vysvetľovať, čo globálna značka AVIS je a čo predstavuje. Pravdou je, že dovtedy na Slovensku nič neznamenala, nakoľko nikdy na našom trhu nepôsobila. Avšak už v roku 1998 sme sa stali najväčšou požičovňou automobilov v krajine a v roku 2000 naša flotila prekročila 100 automobilov. To bolo dovtedy niečo nemožné. V priebehu roku 2000 sme začali budovať prvé zastúpenia na území Slovenskej republiky na princípe franšízových zmlúv. V roku 2003 sme začali prevádzkovať ako jedni z prvých operatívny lízing pod značkou AVIS Lease. Rok 2005 bol v znamení významného obohatenia  flotily o novú službu pod menom Avis Van Rental, čo je služba prenájmu dodávkových a úžitkových automobilov. Naše obchody začali prekvitať a s prvými nízko nákladovými aerolíniami, ktoré začali lietať na Slovensko, čísla začali rásť. V roku 2006 sme prekročili  5-tisíc nájmov ročne a zaradili sa medzi najlepších v strednej Európe. Počet vozidiel v autopožičovni prekročil 300 a zaradili sme sa k najväčším nákupcom automobilov v krajine. Dopyt po prenájmoch bol širokospektrálny: súkromné osoby, firmy, krátkodobé a dlhodobé nájmy, nové fabriky posielali zamestnancov do zahraničia na služobné cesty, dokonca ľudia si chodili prenajímať autá len tak, pre zábavu. Častými nájomcami boli ľudia, ktorí pred tým, ako si zakúpili vlastný automobil, prišli si k nám dané vozidlo zapožičať, aby ho otestovali. Naším základným pravidlom už od začiatku bolo prenajímať najnovšie automobilové novinky v čo najlepšej výbave. Stali sme sa autopožičovňou áut pre všetkých, dostupnou pre všetky kategórie ľudí bez rozdielu. Každý vedel, čo znamená Avis, synonymum autopožičovne vysokej kvality. Vždy sme dbali na vysokú kvalitu služieb, prevažne európskych značiek áut.

AVIS Slovensko história v chronológii

1996 Rent a car založená spoločnosť AVIS Slovensko s flotilou 25 áut

1997 - nábor prvých zamestnancov, nákup nových automobilov, zavedenie až 12 kategórii, najširšia ponuka v krajine.

1998 Leasing  založenie operatívneho lízingu ako č. 2 subdivízie ( v roku 2003 sa osamostatnila do separátnej právnej štruktúry) AVIS sa stal najväčšou autopožičovňou v krajine (podľa počtu áut, nájmov, a pobočiek)

2000 - počet nájmov za mesiac prekročil 100

2001 Rent a Car sublicencie: podpis prvých 4 sublicenčných zmlúv , otvorenie pobočiek v mestách Nitra, Banská Bystrica, Poprad, a Košice.

2002 Van Rental založenie č.3 subdivízie AVIS v krajine, prenájom úžitkových áut

2004 - Slovensko sa stalo členom EU, implementácia medzinárodného systému na prenájom áut AVIS Wizard

2005 - AVIS jediná spoločnosť na trhu ponúkajúca až  16 kategórií

2006 - Otvorenie 15 zastúpení autopožičovne po celom území SR

2007- celková flotila prekročila 725 automobilov

2010 - zmena štruktúry spoločnosti na nový model komplexnej integrovanej vertikálnej štruktúry pod jednotným názvom United Group prevádzkujúcim služby prenájmu áut

2013 - celkový počet zastúpení dosiahol 22. AVIS Slovensko dosiahol prvý krát ocenenie Superbrands (Prvý rok, kedy Superbrands začal pôsobiť na Slovensku).

2014 - AVIS získal Superbrands ocenenie 2. rok za sebou.

2015 - Celkový počet kategórií dosiahol 22 typov áut a  až 35 modelov, ide o najväčšiu ponuku v krajine. Priemerný vek áut dosiahol 9 mesiacov. Založenie subdivízie č.5 pod názvom Avis Maxirent. AVIS získal Superbrands ocenenie po 3. rok za sebou. V divízii úžitkových áut vzrástol počet nájmov o 550%

2016 Otvorenie call centra, AVIS je prvou autopožičovňou s call centrom v krajine. AVIS získal ocenenie 4. rok za sebou. Flotila prekročila magickú hranicu 1000 áut vo flotile. V divízii úžitkových áut ponúkame prvý krát v histórii chladiarenské automobily. Otvorenie 11 zastúpení pre prenájom úžitkových áut. Prvý krát v histórii sme založili lojálny - marketingový plán s názvom AVIS Ambassador Maxirent. Celkový podiel nákupu spoločnosti AVIS vs trh prekročil 1,6%. Celkový počet nájmov za rok prekročil 12 000.

2017 Intelligent Zákaznícky dotazník - AVIS ako prvá autopožičovňa uviedla na trh zákaznícky dotazník za cieľom zvýšenia kvality poskytovaných služieb. Subdivízia AVIS Maxirent doplnená o novú službu pre high-end zákazníkov s názvom AVIS Super Maxirent. Celková flotila skupiny prekročila 1 300 automobilov.

2017 – založená spoločnosť AVIS Prestige s flotilou 80 automobilov

2018 - zaradenie viac ako 100 MB Sprinterov do flotily s automatickou prevodovkou určené na dlhé trasy

2019 – počet prenájmov skupiny spoločnosti AVIS prekročil 15 000 a flotila dosiahla veľkosť 1500 áut,  už 7x za sebou sme získali ocenenie Superbrands..Nasadenie fleet management systému Camasys.

2020 - pandémia Covid -19, svet sa zmenil a AVIS spolu s ním. Koncom 1Q 2022 výrazne zredukovaná flotila až o 30%

2021 – Prvá požičovňa áut v SR, ktorá prenajíma vozidlá „paperless“, všetky procesy digitalizované vrátane elektronického dokumentu a podpisu v systéme Camasys 3.8 Rozvoj digitalizácie programov Avis Maxirent Standard a Premium

2022 – Rozšírenie digitalizovaných postupov do všetkých subdivízií značky Avis. Nasadenie mikrobusov Mercedes Benz V 250 4matic pre 8 ľudí do flotily . Prvý krát v histórii AVIS SR mimo iné značky, nákup 200 vozidiel značky Citroen v modeloch C3 a C4. Uvedenie novej značky do ponuky od Citroenu značky DS s modelom DS4.

2023 - za r.2023 dosiahnutie 97% spokojnosti u zákazníkov podľa interného CS reportu. Počet vozidiel prekročil predcovidové objemy z r. 2019. Digitalizácia všetkých procesov na strane zákazníka dosiahla 98% naplnenie. Doplnenie ponuky pre zákazníkov o kúpu vozidla formou programu Rent & Buy. V rámci digitalizácie a spĺňania emisie CO2, od 1.júna budú mať všetci zákazníci doplnené do vyúčtovania komplexné emisie vozidla v plnej výške za obdobie, ktoré mal prenajaté a km, ktoré prejazdil.