Hľadaj vozidlá

PREČO SA UŽ KÚPA VOZIDLA NEOPLATÍ?

Na rýchlom vzostupe je dnes ich prenájom.

prenajom_kupa_1-605x360.jpg

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete, kde je ekonomická istota viac ako kedykoľvek predtým, je dôležité premýšľať o finančných rozhodnutiach s rozvahou. Jedným z takýchto rozhodnutí je aj voľba, či automobil vlastniť, zaobstarať cez leasing alebo ho prenajímať. V tomto článku preskúmame ekonomické dôvody, prečo je prenájom automobilu často výhodnejšou voľbou než leasing alebo kúpa.
 

prenajom_kupa_2.jpg

1. Šetrenie v priemere o viac ako 20%

Jedným z najväčších ekonomických benefitov prenájmu je jeho nákladová efektívnosť. Autopožičovne majú možnosť ponúkať výrazne nižšie ceny v porovnaní s tradičnými leasingovými alebo nákupnými možnosťami. Prečo? Autopožičovne často dosahujú veľké objemy prenájmu, čo im umožňuje získavať výhodné zľavy pri nákupe vozidiel. To sa potom prejaví vo forme nižších nákladov pre vás, čo môže v priemere predstavovať úsporu viac ako 20 % oproti leasingu alebo kúpe.

2. Okamžité schválenie klienta

Pri leasingu alebo kúpe auta môže byť proces schvaľovania a financovania časovo náročný a stresujúci. S prenájmom však môžete získať prístup k vozidlu prakticky okamžite. Autopožičovne majú flexibilné procesy schvaľovania a môžu vám poskytnúť vozidlo takmer ihneď. Toto okamžité schválenie vám dáva slobodu a rýchlosť pri získaní potrebného vozidla.

 

3. Nižšia alebo žiadna akontácia

prenajom_kupa_4.jpg

Pri kúpe alebo leasingu auta môžete byť požiadaní o zaplatenie značnej sumy peňazí ako akontácie. To môže znamenať, že sa musíte zriecť značnej časti svojich úspor. Pri prenájme je akontácia často nižšia alebo dokonca nepožadovaná, čo znamená, že si môžete ponechať svoje financie na iné účely alebo investície.

4. Nižšie riziko straty hodnoty

Pri nákupe nového vozidla sa musíte starať o jeho zostávajúcu hodnotu a o to, koľko peňazí môžete získať pri jeho predaji. V prípade prenájmu sa nemusíte starať o túto hodnotu, pretože vozidlo vraciate na konci zmluvy a nezodpovedáte za jeho budúcu trhovú hodnotu. To znamená, že neznesiete riziko straty hodnoty, ktoré je spojené s vlastníctvom vozidla.

5. Jednoduchá údržba

Prenájmy automobilov zahŕňajú často aj údržbu, poistenie a iné náklady spojené s vlastníctvom vozidla. Tieto náklady sú zahrnuté v mesačných platbách, čo znamená, že sa nemusíte starať o individuálne platby za tieto služby. To vám umožňuje lepšie plánovať svoje výdavky a eliminuje nečakané prekvapenia.

6. Žiaden zápis v úverovom registri

prenajom_kupa_3.jpg

Pri leasingu alebo kúpe auta môže byť vaša úverová história ovplyvnená, pretože tieto transakcie sú spravidla zaznamenané v úverovom registri. Ak máte záujem o budúce úvery, ako napríklad hypotéku, môže tento záznam ovplyvniť schválenie alebo podmienky týchto úverov. Pri prenájme sa obvykle žiadny takýto zápis nevykonáva, čo môže byť výhodné, ak plánujete v budúcnosti požiadať o iný druh úveru.

7. Istota v neistých časoch

V dnešných neistých časoch je flexibilita kľúčovým faktorom. Prenájom automobilu vám poskytuje bezkonkurenčnú flexibilitu, pretože môžete jednoducho meniť vozidlo alebo dokonca zrušiť zmluvu, ak sa vaše okolnosti zmenia. To vám umožňuje prispôsobiť sa meniacim sa potrebám bez veľkých finančných nákladov.

Prenájom automobilu môže byť výnimočným ekonomickým rozhodnutím pre jednotlivcov aj firmy. Ponúka nižšie náklady, flexibilitu a bezproblémový prístup k vozidlu. Preto, ak hľadáte spôsob, ako ušetriť peniaze a mať menej starostí, mohol by byť prenájom automobilu v Avis Slovensko tou správnou voľbou.

 

Kontakt

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, alebo by ste sa chceli dozvedieť viac o našich službách, kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 900 200 200 (táto linka je spoplatnená sumou 0,60€/minútu s DPH), alebo nám napíšte email na adresu info@avis.sk. 
 

Ak chcete vytvoriť rezerváciu kliknite sem: