Hľadaj vozidlá

O Sprinteroch z AVIS Van Rental

Mercedes-Benz Sprinter je stálicou sprinter-exterier-2.jpgtrhu s dodávkami a v autopožičovni AVIS Slovensko sa dá prenajať už od 37 eur na deň. My sme vyskúšali verziu s motorom 316 CDI.

V ponuke autopožičovne AVIS Slovensko figurujú dodávky Mercedes-Benz Sprinter v dvoch naladeniach naftového motora CDI. Jedná o verzie Sprinter 314 CDI a 316 CDI s automatickou prevodovkou v konštrukčných vyhotoveniach L2H2 a L3H2. Prítomnosť automatickej prevodovky je nevyhnutné špeciálne zdôrazniť, pretože v porovnaní s konkurenčnými ponukami sa jedná o absolútny nadštandard.

Všetky vozidlá Mercedes-Benz Sprinter, bez ohľadu na motorizáciu a dĺžku, sú vybavené navigáciou, klimatizáciou, Bluetooth handsfree, tempomatom, 360-stupňovými parkovacími senzormi a cúvacou kamerou pre bezpečné parkovanie. Vždy sa jedná o trojmiestne vyhotovenie s obrovským nákladným priestorom s kapacitou 12, až 14 kubických metrov.

ponuka-sprinterov-avis.png

 

Testovaný model


sprinter-exterier-3.jpgMy sme sa lepšie pozreli na verziu s naftovým motorom 316 CDI (120 kW, 163 koní, 380 Nm) s automatickou prevodovkou. Má až šesť metrov, no vďaka maximálnej povolenej hmotnosti do 3,5 tony ho môžete šoférovať aj s bežným vodičským oprávnením skupiny B. To je veľmi dôležité, pretože napríklad pri sťahovaní bytu či prevoze materiálu na záhradu nebudete musieť najímať šoféra.

Všetky vozidlá Mercedes-Benz Sprinter, bez ohľadu na motorizáciu a dĺžku, sú v AVIS vybavené navigáciou, klimatizáciou, Bluetooth handsfree, tempomatom, 360-stupňovými parkovacími senzormi a cúvacou kamerou pre bezpečné parkovanie. Vždy sa jedná o trojmiestne vyhotovenie.

Ako prebieha preberanie vozidla


sprinter-interier-2.jpgVozidlo z autopožičovne AVIS si môžete zabezpečiť buď priamo na pobočke (zoznam pobočiek je tu) alebo cez internet. Pri objednávke cez internet môžete využiť aj prípadné zľavy, ak práve autopožičovňa nejaké ponúka. Vozidlo si rezervujete cez jednoduchý formulár, kde stanovíte čas vyzdvihnutia, čas odovzdania a tu môžete aj vyplatiť depozit, ktorý sa môže líšiť v závislosti od kategórie vozidla. Depozit sa vám vráti v plnej výške po tom, čo odovzdáte vozidlo späť do autopožičovne.

Bez ohľadu na to, či ste objednávku sprinter-interier-3.jpgvypĺňali online alebo ste sa rozhodli rovno prísť na pobočku, pri preberaní vozidla budete potrebovať platné doklady. Tie predložíte pracovníkom, ktorí vás celým procesom prenájmu prevedú bez zdržiavania. Ak ste neuhradili depozit cez internet, môžete tak spraviť teraz, stačí vám na to platobná karta.

Pracovníci majú z našej skúsenosti ľudský prístup, sú priateľskí, ochotne odpovedajú na otázky a prenajímané vozidlo vám dôkladne predstavia. Vašou úlohou je dobre sa pozrieť, či auto nemá poškodenia a ak náhodou nejaké spozorujete, je dobré nahlásiť ho pracovníkovi autopožičovne – on ho zapíše do preberacieho protokolu a pri odovzdávaní auta sa vyhnete zbytočným problémom.

sprinter-interier-x-1.jpgMercedes-Benz Sprinter sme prebrali s krátkou inštruktážou k funkčnosti prevodovky a vyrazili sme na cesty kriticky hodnotiť, či Mercedes z autopožičovne stojí za tie peniaze.

Sprinter je zvonka pomerne veľký, pôsobí robustne a náročne na riadenie. Lenže stačilo, aby sme prvýkrát sadli za volant, naštartovali motor a všetky pochybnosti sa razom stratili. V Sprinteri sa cítite bezpečne, máte vynikajúci výhľad na okolie a vo veľkej miere k sebavedomiu vodiča prispievajú parkovacie senzory a kamera, vďaka ktorým snáď ani nie šanca, že by ste šuchli iné auto alebo stĺp.

Vyberanie zákrut si vyžaduje o niečo viac pozornosti, aby ste zadným kolesom nezachytili obrubník a v úzkych uličkách musíte dbať na zadný previs, ktorého dĺžku ešte o niekoľko centimetrov zväčšuje aj doplnková nástupná hrana. Treba na ňu myslieť predovšetkým pri parkovaní. Manévrovateľnosť je ale na výbornej úrovni, auto „poslúcha“ na stlačenia pedálov i jemné otáčanie volantom.

Interiér ako v SUV


Mercedes-Benz Sprinter je dodávka, teda pracovné vozidlo, ale interiér si v značnej miere adoptoval kľúčové dizajnové prvky z osobných áut tejto značky. Vyzerá, akoby bol prevzatý z esúvečka. V skutočnosti Sprinter využíva pomerne tvrdé plastové obloženia a tvrdšie sedadlá, všetko je tu zamerané na praktické využitie a zvýšenú odolnosť. Škoda, že tlačidlá na stredovej konzole sú malé a ďaleko od vodiča, no hlavný displej je dotykový a reaguje s vysokou citlivosťou.

Oceňujeme množstvo odkladacích priestorov na fľaše, mobily, dokumenty a rôzne veľké predmety.

Nákladný priestor

 
sprinter-exterier-1-2.jpgTo podstatné sa nachádza za plechovou stenou za prednými sedadlami. Nákladný priestor s objemom 14 kubických metrov je nielen obrovský, ale aj vybavený na to, aby sa v ňom bezpečne prevážal takmer akýkoľvek náklad.

Steny obsahujú kovový rám s početnými otvormi a rebrami, na ktoré možno uchytiť sťahovacie pásy a bezpečne tak upevniť vysoký náklad. Podlaha je úplne rovná a má maximálnu dĺžku 3 272 mm (dĺžka L2), resp. 4 307 mm pri dlhšej verzii L3. H2 znamená výšku nákladného priestoru 1 940 mm.

Zadné dvere sa dajú roztvoriť až v 270° uhle a ďalší vstup do priestoru je cez bočné posuvné dvere. Dobrou správou je, že všetky dvere sa dajú otvoriť aj zvnútra.sprinter-interier-1.jpg

sprinter-interier-6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotreba počas nášho testu


Výrobca uvádza spotrebu svojho naftového motora 7,9-7,8 l/100 km, čo môže zodpovedať realite, ak vozidlo nie je veľmi zaťažené a jazdí sa s ohľadom na nízku spotrebu. Automatická sedemstupňová prevodovka preraďuje na vyšší stupeň pri 2 000 otáčkach, ale vodič môže ovládať prevodovku aj manuálne páčkami za volantom. V praxi by ste mali počítať so spotrebou okolo úrovne 11 l/100 km.

Vrátenie auta do autopožičovne


Pred vrátením auta z prenájmu by ste ho mali dobre skontrolovať a predovšetkým dotankovať jeho nádrž. Do Mercedes-Benz Sprinter z autopožičovne AVIS sa tankuje jedine nafta, nádrž má kapacitu 71 litrov. Pri vrátaní auta vás bude opäť smerovať poverený pracovník, ktorý si odpíše stav odometra, teda zhodnotí, či ste neprekročili predplatený kilometrový nájazd a skontroluje stav vozidla. Ak je všetko v poriadku, podpíšete preberací protokol, bude vám vrátený depozit a celý proces odovzdávania  sa tým končí.

Následne vám do e-mailu príde dotazník spokojnosti, ktorý by ste rozhodne mali vyplniť – iba vďaka nemu autopožičovňa dostáva spätnú väzbu od zákazníkov.

Kontakt

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, alebo by ste sa chceli dozvedieť viac o našich službách, kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 900 200 200 (táto linka je spoplatnená sumou 0,60€/minútu s DPH), alebo nám napíšte email na adresu info@avis.sk. 
 

Ak chcete vytvoriť rezerváciu kliknite sem: