Blog - Čo ponúka Renault Clio na prenájom a lízing?

TOP 5 VLASTNOSTÍ NOVÉHO CLIA

Dátum vyzdvihnutia
12 00 zmeniť výberom
Dátum vrátenia
12 00 zmeniť výberom

Nová generácia Renault Clio je fantastické auto, ktoré dokonale rúca predsudky o kategórii malých áut. S prémiovým interiérom, špičkovou technikou, nízkou spotrebou a 391-litrovým kufrom poráža aj väčšie hathbacky a vy ho môžete mať mimoriadne výhodne - už za 209 eur mesačne, teda necelých sedem eur denne.

Nové Renault Clio v Avise

Komfort na palube

Nová generácia Renault Clio je naďalej kompaktný hatchback, ale každý, kto si ho odjazdil, hovorí o obrovskom skoku v jazdnom komforte. Aj s rázvorom 2 583 mm dokáže presvedčivo navodiť dojem zo šoférovania väčšieho auta a v neposlednom rade sa na tomto pocite podieľa priestranný interiér. Vpredu aj vzadu. Zadní pasažieri majú dokonca dostatok miesta na nohy i hlavy, čo zvyčajne býva večný problém tejto kategórie vozidiel.

Celkové rozmery 4 050×1 988 × 1 440 mm pritom zreteľne hovoria o tom, že parkovať s týmto malým-veľkým autom bude bezproblémové i na preplnenom mestskom sídlisku. S parkovacou kamerou a senzormi to bude ešte jednoduchšie.

Najbezpečnejšie malé auto v Európe

Nie je zvykom, aby nový automobil absolvoval nárazové a bezpečnostné skúšky ešte pred uvedením do predaja. Ak by bol výsledok nepriaznivý, predaje by sa ohrozili. V Renaulte však boli presvedčení o bezpečnosti nového Clia a tak ho poslali proti stene ešte pred komerčným uvedením na trh.

V EuroNCAP nové Clio obstálo s maximálnym možným päťhviezdičkovým hodnotením, za čo vďačí nielen prepracovanej karosérii a deformačným zónam, ale aj palubnej technike. Bezpečnostní asistenti, systém núdzového volania, paleta airbagov, funkcie brániace drobným i väčším nehodám, to všetko je v cene.

Bezpečnosť dospelého pasažiera bola ohodnotená až na 96 percent a detí na 89 percent. Ochrana chodcov získala 72 percent a bezpečnostné asistenčné systémy až 75 percent. Všetko sú to nadštandardné výsledky. Dokonca tak dobré, že nový Renault Clio je vôbec najbezpečnejším malým autom v Európe!

Dnes už teda rozhodne neplatí, že malé autá nie sú tak bezpečné ako SUV - ako príklad si uveďme taký Jeep Renegade s trojhviezdičkovým hodnotením. Aj to je ešte celkom dobré, no na Clio nesiaha ani náhodou.

Moderná technika: konektivita s mobilmi, zadná kamera či parkovacie senzory

Napriek tomu, že nové Clio prišlo s pestrou bezpečnostnou technikou, za mnohé funkcie si stále musíte priplatiť. Neplatí to však pri prenájme cez AVIS Maxirent a AVIS Lease, pretože naše modely Clia obsahujú nadštandardnú výbavu Intens a ďalšie doplnky. V aute tak nájdete nesmierne užitočnú zadnú parkovaciu kameru, parkovacie senzory okolo celého vozidla, automatickú klimatizáciu, dažďový senzor (automatické ovládanie stieračov), svetlomety Full LED Performance a tiež vynikajúci navigačný systém zobrazený na 7-palcovom dotykovom displeji.

100 koní za 4,5 litra

Nové Clio sa ponúka s pomerne pestrou paletou motorov, benzínových i naftových, ale najlepším z nich je podľa mnohých trojvalcový benzínový TCe 100. Že vám je toto označenie povedomé z Mercedesov? Veľmi správne, motory TCe s väčším objemom valcov sa používajú aj v prémiovej triede.

Jednoznačnými výhodami tohto motora je vysoký výkon a nízka spotreba iba 4,5 l/100 km, pričom agregát spĺňa aj prísne emisné nároky, ktoré si autopožičovňa AVIS stanovila ako štandard vo svojej environmentálnej stratégii.

Litrový trojvalec TCe 100 s maximálnym výkonom 74 kW (100 koní) nahrádza predchádzajúci agregát 0.9 TCe, ale ponecháva si nepriame vstrekovanie paliva a relatívnu jednoduchosť. Tieto vlastnosti majú za výsledok spoľahlivosť a trvácnosť. Tento motor nachádzame aj vo vozovom parku AVIS Maxirent a AVIS Lease, kde sa nový Renault Clio, podľa očakávaní, stane hitom.

Nové Renault Clio

Je za 209 eur mesačne - komplet

Renault Clio patrí medzi lacnejšie vozidlá na trhu, základ si zadovážite za menej ako desaťtisíc, no jeho cena v lepšej výbave Intens stále presahuje 13-tisíc eur. Rozdelené na štandardné mesačné splátky, akontáciu, havarijné poistenie, PZP a náklady na pravidelnú údržbu sú tak stále relatívne vysoké.

Nový Renault Clio však môžete mať v špičkovej výbave Intens a vrátane všetkých ďalších nákladov už za jednotných 209 eur mesačne - vďaka AVIS Maxirent a AVIS Lease. Zatiaľ čo AVIS Maxirent poskytuje dlhodobý prenájom na rok, AVIS Lease je operatívny lízing na päť rokov. V takom prípade si zadovážite nové Clio len za 215 eur mesačne. Nemusíte pritom riešiť servis, sezónne prezutie, PZP či havarijné poistenie, diaľničné známky - všetko je už v tej uvedenej cene. A ak ste živnostník alebo firma, faktúru za prenájom si započítate do nákladov.

Doslovne teda platí zaužívaná fráza „iba sadnúť a jazdiť!“


Užitočné odkazy:

Nový Renault Clio - ročný prenájom v AVIS Maxirent (209,00 €/mesiac)

Nový Renault Clio - operatívny lízing v AVIS Lease (215,00 €/mesiac)

Bezpečnostné testy EuroNCAP (Renault Clio 2019)