Najväčšia požičovňa áut v Bratislave

Dátum vyzdvihnutia
08 00 zmeniť výberom
Dátum vrátenia
08 00 zmeniť výberom

Více než 70 letá tradice nadstandardních služeb

Ako to celé začalo:

Písal sa rok 1946, keď bývalý vojenský pilot Warren Avis, založil prvú spoločnosť poskytujúcu služby prenájmu automobilov. Prvá požičovňa sa nachádzala na letisku Willow Run v blízkosti mesta Detroit a už v roku 1953 sa otváralo prvé zastúpenie na starom kontinente. Rok 1963 sa stal debutovým pre jednu z najznámejších reklamných kampaní všetkých čias, „We Try Harder“. V roku 1972 prichádzajú prenájmy v reálnom čase, AVIS ako prvá autopožičovňa začína používať rezervačný a softvérový systém Wizard. 20 rokov po otvorení prvého európskeho zastúpenia sa z AVIS stáva líder prenájmov v Európe, Afrike a na Strednom východe, pričom dnes pôsobí v 172 krajinách sveta a ponúka viac ako 500-tisíc vozidiel

 

Slovenský príbeh:

Príbeh AVIS na Slovensku má veľmi podobný príbeh, ako ten americký. Na začiatku bola veľká odvaha, snaha presadiť sa a neustály zápal budovať požičovňu so službami svetového formátu pre široké masy. 

Náš príbeh začína v roku 1995.Mali sme v malej lokálnej autopožičovni 45 starších vozidiel.  

V tom čase na Slovensku podnikali iba dve medzinárodné spoločnosti.

Po získaní zastúpenia značky AVIS v medzinárodnom tenderi sme začali pracovať na našom zaradení sa pod najväčšiu autopožičovňu. Ľahké to však nebolo, prvé roky boli veľmi ťažké. Postupne sme zmenili flotilu vozidiel a najmä bolo ťažké zákazníkom vysvetľovať, čo značka AVIS je a čo predstavuje. Pravdou je, že dovtedy na Slovensku nič neznamenala.

V roku 1998 sme sa stali najväčšou požičovňou automobilov v krajine a v roku 2000 naša flotila prekročila sto automobilov.

V priebehu roku 2000 sme začali budovať prvé zastúpenia na území Slovenskej republiky na princípe franšízových zmlúv. V tom čase bolo na Slovensku veľmi nízke právne povedomie a aj následné pochopenie našich partnerov, ako sa má pracovať v rámci franšízy.

Boli sme nútení časť pobočiek uzavrieť, ale už okolo roku 2003 sme začali prevádzkovať ako jedni z prvých operatívny lízing pod značkou AVIS Lease.

Rok 2005 sme začali významným obohatením našej flotily o prenájom dodávkových a úžitkových automobilov. Naše obchody začali prekvitať s prvými nízko nákladovými aerolinkami, ktoré začali lietať na Slovensko. V roku 2006 sme prekročili už 5-tisíc nájmov ročne a zaradili sa medzi najlepších. Počet vozidiel v autopožičovni prekročil 300 a patrili sme medzi najväčších nákupcov automobilov v krajine.

Na konci roku 2007 a začiatkom 2008 sme ukončili druhú sériu otvárania nových pobočiek po celom Slovensku. Celkovo ich v tom čase bolo osem a boli sme priekopníkom, ktorý mal pobočky po celej republike.

Dopyt po prenájmoch bol širokospektrálny: súkromné osoby, firmy, krátkodobé a dlhodobé nájmy, nové fabriky posielali zamestnancov do zahraničia na služobné cesty, dokonca ľudia si chodili prenajímať autá len tak, pre zábavu. Častými nájomcami boli ľudia, ktorí pred tým, ako si zakúpili vlastný automobil, prišli si k nám dané vozidlo zapožičať, aby ho otestovali. Naším základným pravidlom už od začiatku bolo prenajímať najnovšie automobilové novinky. Stali sme sa autopožičovňou áut pre všetkých, dostupnou pre všetky kategórie ľudí bez rozdielu.

AVIS Slovensko história v chronológii

1996Rent a car založená spoločnosť AVIS Slovensko s flotilou 25 áut

1997- nábor prvých zamestnancov, nákup nových automobilov ,zavedenie až 12 kategórii, najširšia ponuka v krajine.

1998Leasing  založenie operatívneho lízingu ako č.2 subdivízie ( v roku 2003 sa osamostatnila do separátnej právnej štruktúry) AVIS sa stal najväčšou autopožičovňou v krajine (podľa počtu áut, nájmov, a pobočiek)

2000- počet nájmov za mesiac prekročil 100

2001Rent a Car sublicencie podpis prvých 4 sublicenčných zmlúv , otvorenie pobočiek v mestách Nitra, Banská Bystrica, Poprad, a Košice.

2002Van Rental založenie č.3 subdivízie AVIS v krajine, prenájom úžitkových aut

2004- Slovensko sa stalo členom EU, implementácia medzinárodného systému na prenájom áut AVIS Wizard

2005- AVIS jediná spoločnosť na trhu ponúkajúca až  16 kategórií

2006- Otvorenie 15 zastúpení Autopožičovne po celom území SR

2007- celková flotila prekročila 725 automobilov

2010- zmena štruktúry spoločnosti na nový model komplexnej integrovanej vertikálnej štruktúry pod jednotným názvom United Group prevádzkujúcim služby prenájmu áut

2013-celkový počet zastúpení dosiahol 22. AVIS Slovensko dosiahol prvý krát ocenenie Superbrands (Prvý rok kedy Superbrands začal pôsobiť na Slovensku).

2014- AVIS získal Superbrands ocenenie 2. rok za sebou.

2015- Celkový počet kategórií dosiahol 22 typov áut a  až 35 modelov, ide o najväčšiu ponuku v krajine.  Priemerný vek áut dosiahol 9 mesiacov. Založenie subdivízie č.5 pod názvom Avis Maxirent. AVIS získal Superbrands ocenenie po 3. rok za sebou. V divízii úžitkových áut vzrástol počet nájmov o 550%

2016Otvorenie call centra, AVIS je prvou autopožičovňou s call centrom v krajine. AVIS získal ocenenie 4. rok za sebou. Flotila prekročila magickú hranicu 1000 áut vo flotile. V divízii úžitkových áut ponúkame prvý krát v histórii chladiarenské automobily. AVIS získal  ocenenie 4. rok za sebou. Otvorenie 11 zastúpení pre prenájom úžitkových áut. Prvý krát v histórii sme založili lojálny -marketingový plán s názvom AVIS Ambassador Maxirent. Celkový podiel nákupu spoločnosti AVIS vs trh prekročil 1,6%. Celkový počet nájmov za rok prekročil 12 000.

2017Intelligent Zákaznícky dotazník - AVIS ako prvá autopožičovňa uviedol na trh zákaznícky dotazník za cieľom zvýšenia kvality poskytovaných služieb. Subdivízia AVIS Maxirent doplnená o novú službu pre high-end zákazníkov s názvom AVIS Super Maxirent. Celková flotila skupiny prekročila 1 300 automobilov.

2018 -zaradenie viac ako 100 MB Sprinterov do flotily s automatickou prevodovkou určené na dlhé trasy

2019 –počet prenájmov skupiny spoločnosti AVIS prekročil 15 000 a flotila dosiahla veľkosť 1500 áut,  už 7x za sebou sme získali ocenenie Superbrands.

2020- najmladšia flotila s najnižšími emisiami CO2 v krajine (105g/km),najmodernejšie vybavené autá

  • 60% benzínové nízko emisné vozidlá,
  • 15% dieselové autá s technológiou adblue,
  • 20% podiel hybridov,
  •   5% podiel PHEV

\